Kornati

Při ubytování v apartmánech Adria Mare máte mimořádnou příležitost užívat si jednodenních výletů v okolí Vodic. Například Kornati se nacházejí pouhých 25 km od Vodic a byla by škoda je nenavštívit. Národní park Kornati můžete poznávat na výletní lodi, která vás proveze souostrovím s bohatou flórou a faunou, nejhustějším v celém Středomoří. Budete nadšeni skutečností, že na Kornatech žijí vzácné druhy živočichů, respektive že na ostrovech, které tvoří tento národní park, roste více než 500 rozmanitých rostlinných druhů. Dobrodruzi se tu mohou uvolnit a pustit se do potápěčských dobrodružství a průzkumu podmoří. Kdo ví, třeba na své plavbě po Kornatech potkáte delfína (Tursiops truncatus) a vzácné mořské želvy!

 

Krka

Taktéž pouhých 25 km od Vodic se nachází Národní park Krka, kterému dominují překrásné vodopády průzračné řeky Krky. Díky tomu, že řeka protéká hlubokým kaňonem, naráží na své cestě do skal a vytváří neuvěřitelné vodopády: Skradinski buk, Bilušića buk, Rošnjak, Roški slap… Na řece Krka si můžete užívat při plavbě lodí a ti odvážní mohou vyzkoušet rafting. Milovníci o něco klidnějšího turizmu si mohou vybrat procházku naučnou pěší stezkou, která podává informace o rostlinných a živočišných druzích, které v Národním parku Krka našly svůj přirozený domov. Kromě přírodních krás tento park nabízí také kulturní a historické pamětihodnosti, jakož i sakrální objekty, které stojí zato navštívit. Můžete se vydat do monastýru sv. Archanděla, a na ostrůvku Visovac navštívit františkánský klášter z 15. století.

 

Šibenik

Město Šibenik oplývá historickými a kulturními památkami, a protože se nachází pouhých 11 km od Vodic, je ideální destinací pro krátký rodinný výlet. V městském jádru bude pro rodiny s dětmi zajímavá návštěva Aquaria, ve kterém můžete poznat život jadranského podmoří. V centru města si prohlédněte katedrálu sv. Jakova a Muzeum města Šibeniku v jejím sousedství, a poslechněte si koncert nebo prohlédněte výstavu u čtyř šibenických studní. Šibenik je známý také svými čtyřmi pevnostmi, které kdysi bránily město před Turky.
Nedaleko města Šibeniku se nachází sokolnické centrum, jediné svého druhu v Chorvatsku. Doporučujeme jej rodinám s dětmi a milovníkům sokolů, dravých ptáků. V Sokolnickém centru budete moci zblízka vidět sokoly v letu a navštívit stacionář pro ptáky.