Kornati

Ubytovaním v Adria Mare apartmánoch máte mimoriadnu príležitosť užiť si jednodňové výlety v okolí Vodíc. Napríklad, Kornati sa nachádzajú iba 25 km od Vodíc a bola by škoda nenavštíviť ich. Národný park Kornati môžete spoznať výletnou loďou, ktorá Vás prevedie archipelágom bohatej fauny a flóry,najhustejšej v oblasti Stredozemného mora. Budete nadšení tým, že na Kornatoch žijú vzácne druhy zvierat a na ostrovoch, ktoré tvoria tento národný park rastie viac ako 500 rôznych druhov rastlín.Dobrodruhovia si tu môžu málo vydýchnuť a prepustiť sa dobrodružstvu z potápania a prieskumu podmorského sveta. Kto vie, možno na svojej ceste po Kornatoch stretnete delfína (Tursiops truncatus) a vzácne morské korytnačky!

 

Krka

Taktiež iba 25 km od Vodíc, nachádza sa Národný park Krka, v ktorom dominujú nádherné vodopády priezračnej rieky Krka. Vďaka tomu, že rieka preteká hlbokým kaňónom, cestou udiera o jeho steny a vytvára tak neuveriteľné vodopády: Skradinský buk, Bilušića buk, Rošnjak, Rošky vodopád… Na rieke Krka môžete užívať pri plavbe loďou, a odvážni môžu skúsiť rafting. Milovníci pokojnejšieho turizmu si môžu zvoliť prechádzku náučným chodníkom, počas ktorej získajú informácie o rastlinných a živočíšnych druhoch, ktoré v Národnom parku Krka našli svoje prírodné stanovište. Okrem prírodných krás, tento park ponúka aj kultúrne a historické pamiatky, rovnako ako aj sakrálne predmety, ktoré stoja za návštevu. Môžete ísť do kláštora sv. Archanjel a na ostrovčeku Visovac navštíviť františkánsky kláštor z 15. storočia

 

Šibenik

Mesto Šibenik je bohaté na mnohé historické a kultúrne pamiatky, a pretože sa nachádza len 11 km od Vodíc, je ideálnym miestom pre krátky rodinný výlet. V centre mesta pre rodiny s deťmi je zaujímavá návšteva akvária, kde sa môžete veľa dozvedieť o jadranskom podmorskom svete. V centre mesta si prezrite katedrálu sv. Jakuba a Múzeum mesta Šibenik v jej susedstve a vypočujte si koncerty alebo navštívte výstavu pri štyroch šibenských studniach. Šibenik je známi aj svojimi štyrmi pevnosťami, ktoré kedysi chránili mesto pred Turkami.

Neďaleko mesta Šibenik sa nachádza Sokoliarske centrum, jediné toho druhu v Chorvátsku. Odporúča sa pre rodiny s deťmi a milovníkom sokolov, vtákov a dravcov. V Sokoliarskom centre môžete z blízkosti vidieť sokoly počas letu a navštíviť stacionár pre vtáctvo.