Súkromné apartmány Srima Vodice sú dostupné počas celého roka

Súkromné apartmány Srima Vodice sa nachádzajú v kľudnom prostredí, a aby ste došli k pláži, postačuje Vám iba zopár krokov. Miesto, na ktorom sa nachádzajú Adria Mare apartmány, je ideálne pre letný pobyt s deťmi vďaka tichej oblasti a tiež plážam, ktoré sú vhodné pre detské hry. K dispozícii máte niekoľko pláží, najzaujímavejšia z nich je piesková pláž „Plava plaža“, ktorá ponúka aj prenájom vodných bicyklov a člnkov, a taktiež športové zážitky. Na „Plavej pláži“ si môžete zahrať futbal, basketbal alebo plážový volejbal. Neďaleko od našich apartmánov sa nachádza pláž Srima. Ak si na kúpanie vyberiete pláž Srima, budete prekvapení skutočnosťou, že nedávno bola zriadená a ocenená Modrou vlajkou. Obohatená je pešou promenádou a celkovo prispôsobená invalidným osobám, ktoré môžu ísť do mora vďaka špeciálnej prístupovej rampe. Plaža je vybavená sprchami, sanitárnym uzlom, lavičkami s osvetlením, a posilniť sa môžete v caffe bare na pláži. Ďeťom pláž Srima poskytuje piesok, a dospelých poteší upravený priestor na slnenie, v ktorého blízkosti sú borovice pre tých, ktorí hľadajú chládok. More je na pláži Srima mimoriadnej kvality a o čistotu pláže sa každý deň stará komunálna služba. Z pláže Srima je krásny pohľad na Vodice, Zlarin a Prvić. Pre letnú dovolenku návšteva pláži vo Vodiciach je nevyhnutná.

No, súkromné apartmány Srima Vodice sú dostupné hosťom počas celého roka, nielen počas vrcholu turistickej sezóny, teda v lete. Termín Vášho pobytu v Adria Mare apartmánoch môžete rezervovať aj na jar, ktorá je pre turistov veľmi zaujímavá. Koncom marca sa vo Vodiciach organizujú cyklistické preteky „Pozdrav jari“, ktorých trasa vedie okolím Vodíc. V predvečer Veľkej noci sa vo Vodiciach organizuje aj Veľkonočná regata, ktorá je mimoriadne zaujímavá pre jachtárov a milovníkov tohto športu. A ak sa ocitnete vo Vodiciach počas Veľkej noci, budete mať možnosť byť súčasťou špeciálnej oslavy tohto sviatku, ku zvláštnosti ktorého prispievajú „vodički žudije“ – mladí muži oblečení v uniformách rímskych vojakov, ktorí sa podieľajú na zinscenovaní Umučenia Krista. Vo Veľkonočný pondelok, turistické združenie Vodíc organizuje raňajky pod holým nebom, kde hostia môžu ochutnať fritule a kroštule (chorvátske „malé šišky“).

Pokiaľ ide o gastronómiu, Vodice poskytujú potešenie pre chuťové bunky v rade reštaurácií, pivníc-konob a pizzérií, rovnako ako aj pestrý nočný život. V letnej sezóne, ale aj mimo nej, hosťom našich apartmánov môžeme odporučiť vo Vodiciach domáce konoby, v ktorých sa podávajú tradičné jedlá dalmatínskej kuchyne. Avšak súkromné apartmány Srima Vodice sú vybavené aj kuchyňou, takže hostia, ktorí preferujú vlastnú kuchyňu, majú v dome Adria Mare všetky podmienky na prípravu jedla v domácej atmosfére.

 

Súkromné ubytovanie Srima umožňuje väčšiu flexibilitu

Výberom Adria Mare apartmánov je našim hosťom umožnená väčšia flexibilita pri plánovaní dovolenky. Súkromné ubytovanie Srima je vďačné pre rodinnú dovolenku aj pre osoby, ktoré majú radi na dovolenke domácu atmosféru, na ktorej si sami určujú čas na oddych, jedlo aj spanie. Apartmánové ubytovanie sa odporúča všetkým, ktorí do Vodíc prichádzajú s cieľom spoznať aj najbližšie okolie mesta Šibenik. Rodiny si môžu vybrať spomedzi viacerých lokalít na jednodňové výlety, a my Vám niektoré z nich odporúčame. V blízkosti môžete navštíviť Národný park Krka, Národný park Kornati alebo Vranské jazero.

Po návrate z výletu späť do súkromného ubytovania Srima do apartmánov Adria Mare, odporúčame Vám krátky odpočinok a neskôr návštevu blízkeho mesta Šibenik. No aj Srima ponúka zaujímavé lokality, ktoré stoja za návštevu. Vzhľadom k tomu, že mesto existovalo už v stredveku, početné archeologické pozostatky pochádzajú z tej doby, napríklad kostol Gospe Srimskej a starokresťanská bazilika v časti Srimska lokva, dátovaná zo 6. storočia.

Vzhľadom na to, že je Srima vzdialená od hluku a zhonu mesta, ktorý je bežný v turistických strediskách na pobreží, poskytuje ideálnu kombináciu letnej zábavy a oddychu. Kým v Srimi môžete stráviť pokojný deň na pláži, nočnú zábavu vyhľadajte v blízkych Vodiciach. Vzhľadom na to, že domáce obyvateľstvo sa v prvom rade venuje rybolovu a pestovaniu olív a vinnej révy, súkromné ubytovanie Srima umožní Vám a Vašej rodine toľko potrebný kľud počas nočného odpočinku.

 

Vodice ideálne pre aktívnu rodinnú dovolenku

Príchodom do Vodíc, atraktívneho turistického mestečka, v ktorého blízkosti sa nachádzajú Adria Mare apartmány, budete nadšení malebnou scenériou, piesočnými plážami a bohatou turistickou ponukou, ktorá zahŕňa kultúru, zábavu a bohatú gastronómiu. Naše apartmány sa nachádzajú v Srimi, iba tri kilometre vzdialené od Vodíc. Od Srimi do Vodíc môžete prejsť peši, popri pláži. Nachádzame sa priamo na pobreží, v krásnej zátoke, vzdialenej asi 10 kilometrov od mesta Šibenik. Vodice sú obľúbenou destináciou turistov, ktorí chcú prežiť rodinnú dovolenku v Šibenicko-kninskej župe vďaka plážam, ktoré sa jemným pieskom odlišujú od väčšiny kamenných alebo štrkových chorvátskych pláží. Našim hosťom, ktorí vo Vodiciach hľadajú aktívnu dovolenku, môžeme odporučiť niekoľko zaujímavých miest na priehliadku aj na zábavu.

Vodicesú hrdé na prirovnanie “turistický kvet”, ktoré dostali vďaka svojej turistickej ponuke. Hostia, ktorí chcú navštíviť historické pamiatky, určite navštívia kostol svätého Kríža so starou románskou krstiteľnicou, alebo istomenný župný kostol s charakteristickou zvonicou. V kostole svätého Kríža sa často organizujú výstavy súčasného umenia, preto milovníci tohto smeru si prídu na svoje. V meste vyniká Čorićová veža, v jej nádvorí sa často organizuje premietanie filmov. V meste Vodice je ešte ďalší zaujímavý starý kostol, ktorý môžete navštíviť – kostol sv. Ilije Proroka, v ktorom sa slúži omša iba raz v roku. Okrem kostolov vo Vodiciach a okolí, nájdete tu niekoľko archeologických nálezísk. Jedno z nich sa nachádza v Srimi, v mieste, v ktorom sa nachádzajú apartmány Adria Mare. Na archeologických náleziskách uvidíte pozostatky dvojitých bazilík alebo “cirkevné dvojičky” z raného stredoveku.

Tým, ktorí túžia po dobrodružstve, Vodice ponúkajú nezabudnuteľné chvíle. Tu každý môže nájsť činnosť pre seba, od potápania do adrenalínovej jazdy motorovým člnom, alebo pokojnejšie večerné plavby na plachetnici, počas ktorej si môžete vychutnať sledovanie morského súostrovia. Fanúšikovia motoriek si môžu prísť na svoje počas júna, kedy sa vo Vodiciach organizujú Moto-stretnutia.

Nočný život vo Vodiciach je mimoriadne čulý. Okrem nočných klubov a kaviarni, ktoré sú Vám k dispozícii každý večer, raz v roku môžete navštíviť aj bláznivú a nezabudnuteľnú zábavu, „Vodičku feštu“. Každý rok 4.augusta mesto dodatočne ožije vďaka tejto dedinskej zábave, na ktorej môžete vychutnávať hudbu, jedlo a pitie a všetko je dodatočne spestrené ohňostrojom. Tiež každý rok v júni, koná sa CMC festival, na ktorý prichádzajú chorvátske hudobné hviezdy. Popri všetkých ponukách, ktoré ponúkajú Vodice, môžu hostia domu Adria Mare pripravovať vlastné obedy a večere v kuchyni prenajatého apartmánu.