Prywatne apartamenty Srima Vodice dostępne przez caly rok

Prywatne apartamenty Srima Vodice znajdują się w spokojnym otoczeniu, a do wyjścia na plażę potrzeba wam tylko parę kroków. Lokalizacja, na której znajdują się apartamenty Adria Mare jest idealna dla wakacji z dziećmi, dzięki spokojnej osadzie, a także plażom, które są odpowiednie do zabawy dziecęcej. Do dyspozycji macie kilka plaż, z których Błękitna plaża jest najciekawsza, ponieważ jest piaszczysta, a oferuje i wynajem rowerów wodnych i kajaków i czerpanie radości ze sportu. Na Błękitnej plaży zagrajcie w piłkę nożną, koszykówkę czy siatkówkę plażową. Niedaleko od naszych apartamentów znajduje się plaża Srima. Jeśli wybierzecie plażę Srima do kąpieli, będziecie zachwyceni faktem, że została niedawno uporządkowana i nagrodzona Błękitną flagą. Wzbogacona jest aleją spacerową i całkowicie przystosowana dla osób niepełnosprawnych, które do morza mogą wejść dzięki dostępnej specjalnej rampie. Plaża jest wyposażona w prysznice, węzeł sanitarny, ławki i oświetlenie, a orzeźwić możecie się w kawiarni na plaży. Dzieciom plaża Srima oferuje piaszczyste powierzchnie, a dorosłych rozweseli uporządkowana przestrzeń do opalania, w pobliżu której znajduje się i lasek sosnowy dla tych, którzy szukają cienia. Morze na plaży Srima jest wyjątkowej jakości, a o czystość plaży codziennie dba służba komunalna. Z plaży Srima roztacza się widok na Vodice, Zlarin i Prvić. Podczas letnich wakacji wizyta na plażach w Vodicach jest konieczna.

A prywatne apartamenty Srima Vodice dostępne są gościom przez cały rok, a nie tylko w środku sezonu turystycznego, czyli latem. Swój termin pobytu w apartamentach Adria Mare możecie rezerwować także wiosną, która jest szczególnie ciekawa dla turystów. Pod koniec marca w Vodicach organizowane są wyścigi kolarskie Powitanie wiosny, które mają miejsce za Vodicami. Przed Wielkanocą w Vodicach organizowane są i Wielkanocne regaty, które są wyjątkowo interesujące dla żeglarzy i wielbicieli tego sportu. A jeśli jesteście w Vodicach podczas Wielkanocy, będziecie mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym świętowaniu tego święta, do czego przyczynią się tzw. vodički žudije – młodzieńcy ubrani w stroje rzymskich legionistów, biorący udział w przedstawieniu męki Chrystusa. W Poniedziałek wielkanocny wspólnota turystyczna Vodic organizuje śniadanie na powietrzu, podczas którego goście mogą degustować tzw. fritule i kroštule.

Jeśli chodzi o gastronomię, Vodice oferują rozkosze dla podniebienia w kilku restauracjach, tawernach i pizzeriach, a także bogate życie nocne. W sezonie letnim, ale i poza nim, gościom naszych apartamentów możemy polecić tradycyjne tawerny w Vodicach, w których oferuje się autochtoniczne dania dalmatyńskie. Ale prywatne apartamenty Srima Vodice wyposażone są i w kuchnię, i nasi goście, którzy preferują własną kuchnię, mają w domu Adria Mare wszelkie warunki do przygotowywania posiłków w domowej atmosferze.

 

 

Prywatne zakwaterowanie Srima umożliwia większą elastyczność

Dzięki apartamentom Adria Mare naszym gościom umożliwiona jest większa elastyczność w planowaniu wypoczynku. Prywatne zakwaterowanie Srima jest świetne na rodzinne wakacje i dla osób, które lubią domową atmosferę na wakacjach, na których sami decydujecie kiedy przebywacie w apartamencie, jecie, śpicie. Zakwaterowanie w apartamentach polecane jest dla wszystkich tych, którzy do Vodic przybywają w celu poznania i bliższej okolicy miasta Szybenika. Rodziny mogą wybierać pomiędzy większą ilością lokacji na jednodniowe wycieczki, a my wam polecamy niektóre z nich. W pobliżu możecie zwiedzić Narodowy park Krka, Narodowy park Kornati, czy też jezioro Vransko.

Po powrocie z wycieczki do prywatnego zakwaterowania Srima w apartamentach Adria Mare polecamy wam krótki odpoczynek, a następnie wizytę w pobliskim mieście Szybeniku. Ale i Srima oferuje interesujące lokacje, które warto odwiedzić. Ponieważ miejscowość istniała już w średniowieczu, liczne są archeologiczne pozostałości z tego okresu, np. kościół M.B. Srimskiej oraz starochrześcijańska bazylika na terenie Srimska lokva, powstała w 6. wieku.

Ze względu na oddalenie Srimy od miejskiego tłoku i hałasu, które są typowe dla turystycznych miejscowości na wybrzeżu, oferuje ona idealną kombinację letniej zabawy i wypoczynku. Podczas gdy w Srimie możecie spędzić spokojny dzień na plaży, nocnej zabawy poszukajcie w pobliskich Vodicach. Ze względu na to, że lokalna ludność zajmuje się przede wszystkim rybołówstwem i uprawą oliwek oraz winogron, prywatne zakwaterowanie Srima umożliwi wam i waszej rodzinie niezbędny spokój podczas nocnego wypoczynku.

 

Vodice idealne do aktywnego rodzinnego wypoczynku

Po przyjeździe do Vodic, atrakcyjnej turystycznej miejscowości, w pobliżu której znajdują się apartamenty Adria Mare, zachwycicie się malowniczym krajobrazem, piaszczystymi plażami i bogatą turystyczną ofertą, która obejmuje kulturę, zabawę oraz bogatą gastronomię. Nasze apartamenty znajdują się w Srimie, zaledwie trzy kilometry oddalonej od Vodic. Ze Srimy do Vodic możecie dojść na piechotę, wzdłuż plaży. Znajdujemy się przy samym wybrzeżu, w cichym zalewie oddalonym około 10 kilometrów od miasta Szybenika. Vodice to ulubion cel turystów, którzy pragną rodzinnego wypoczynku w szybeńsko-kninskim województwie, dzięki plażom, które miękkim piaskiem różnią się od większości kamienistych lub żwirowych chorwackich plaż. Naszym gościom, którzy w Vodicach chcą spędzić aktywne wakacje możemy polecić kilka interesujących miejsc do zwiedzania i zabawy.

Vodice się szczycą odznaczeniem „turystyczny kwiat”, które otrzymały dzięki swej turystycznej ofercie. Goście spragnieni historycznych znakomitości na pewno odwiedzą kościół świętego Krzyża ze starą romańską kropielnicą, czy też kościół parafialny o tej samej nazwie, z charakterystyczną dzwonnicą. W kościele świętego Krzyża często organizowane są wystawy sztuki współczesnej, więc wielbiciele tego kierunku będą usatysfakcjonowani. W mieście wyróżnia się wieża Čorića, a w podwórzu przy niej często organizowane są projekcje filmowe. W miejscowości Vodice jest jeszcze jeden ciekawy i stary kościół, który możecie zwiedzić – ten świętego Proroka Eliasza, w którym msza święta odprawiana jest raz w roku. Oprócz kościołów, w Vodicach i okolicy znajdziecie parę archeologicznych znalezisk. Jedno z nich znajduje się w Srimie, miejscowości, w której znajdują się apartamenty Adria Mare. Na tym archeologicznym znalezisku zobaczycie pozostałości bliźniaczych bazylik, czyli „kościołów bliźniaczych“ z okresu wczesnego średniowiecza.

Natomiast tym, którzy pragną przygody, Vodice zapewnią niezapomniane chwile. Tam każdy może odnaleźć zajęcie dla siebie – od nurkowania do pełnej adrenaliny jazdy motorówką, czy też coś spokojniejszego, jak nocna wyprawa żaglówką, podczas której możecie czerpać przyjemność z obserwowania morskiego archipelagu. Wielbiciele motorów znajdą coś dla siebie w czerwcu, gdy w Vodicach organizuje się Moto spotkania.

Nocne życie w Vodicach jest wyjątkowo żywe. Oprócz klubów nocnych i kawiarni, które są do waszej dyspozycji co wieczór, jeden wieczór w roku możecie spędzić na szalonym i niezapomnianym vodickim festynie. Co roku 4. sierpnia miasto dodatkowo ożywi się dzięki tej ludowej zabawie, na której możecie cieszyć się muzyką, jedzeniem i piciem, a wszystko jest dodatkowo wzbogacone ogniami sztucznymi. W czerwcu natomiast co roku ma miejsce festiwal CMC, na który przyjeżdżają chorwackie gwiazdy muzyki. Przy całej ofercie jaką dają Vodice, goście domu Adria Mare mogą przygotowywać i własne obiady i kolacje w kuchni wynajętego apartamentu.