Soukromé apartmány Srima Vodice jsou dostupné po celý rok

Soukromé apartmány Srima Vodice se nacházejí v klidném prostředí a k pláži musíte udělat jen pár kroků. Místo, na kterém se nacházejí apartmány Adria Mare, je ideální pro letní pobyt s dětmi díky klidnému městečku a také plážím, které jsou vhodné pro dětské hry. K dispozici je vám několik pláží, z nichž je nejzajímavější Modrá pláž (Plava plaža), vzhledem k tomu, že je písčitá, a nabízí se i pronájem šlapadel a kajaků a možnosti sportovního vyžití. Na Modré pláži si můžete zahrát fotbal, košíkovou nebo plážový volejbal. Nedaleko našich apartmánů se nachází pláž Srima. Pokud si ke koupání vyberete pláž Srima, budete nadšeni skutečností, že byla nedávno upravená a oceněná Modrou vlajkou. Je bohatší o promenádu a zcela přizpůsobená pro invalidní osoby, které se mohou dostat do moře díky speciální přístupové rampě. Pláž je vybavena sprchami, sanitárním uzlem, lavičkami, osvětlením a občerstvit se můžete v café baru na pláži. Dětem pláž Srima nabízí pískoviště a dospělé potěší upravený prostor pro opalování, v jehož blízkosti je také borový les pro ty, kteří vyhledávají stín. Moře na pláži Srima je mimořádné kvality a o čistotu pláže se každý den stará komunální služba. Z pláže Srima se naskýtá výhled na Vodice, Zlarin a Prvić. Při letní dovolené návštěva pláží v městečku Vodice nesmí chybět.

Avšak soukromé apartmány Srima Vodice jsou hostům dostupné po celý rok a ne jen v létě, kdy je turistická sezóna v plném proudu. Termín svého pobytu v apartmánech Adria Mare si můžete rezervovat i na jaře, které je pro turisty zvláště zajímavé. Koncem března se ve Vodicích koná cyklistický závod Pozdrav jaru, který prochází vodickým vnitrozemím. Před Velikonoci se ve Vodicích pořádá také Velikonoční regata, která je zvláště zajímavá pro jachtaře a milovníky tohoto sportu. A pokud se budete nacházet ve Vodicích během Velikonoc, budete mít příležitost zúčastnit se zvláštní oslavy těchto svátků, k jejíž zvláštnosti přispívají vodičtí žudije – mladíci odění do uniforem římských vojáků, kteří vystupují v představení znázorňujícím Kristovo utrpení. Na Velikonoční pondělí pořádá vodické turistické sdružení snídani pod širým nebem, při které mohou hosté ochutnat fritule a kroštule (drobné smažené cukroví).

Když se jedná o gastronomii, nabízejí Vodice potěšení pro jazyk v několika restauracích, konobách a pizzeriích, jakož i bohatý noční život. V letní sezóně, ale i mimo ni, můžeme hostům našich apartmánů doporučit tradiční vodické konoby, ve kterých se podávají autochtonní dalmatské pokrmy. Avšak soukromé apartmány Srima Vodice jsou vybaveny také kuchyní, a tak naši hosté, kteří dávají přednost vlastní kuchyni, mají v domě Adria Mare veškeré podmínky pro přípravu pokrmů v domácí atmosféře.

 

 

Soukromé ubytování Srima umožňuje větší flexibilitu

Výběrem apartmánů Adria Mare je našim hostům umožněna větší flexibilita při plánování dovolené. Soukromé ubytování Srima je vhodné pro rodinnou dovolenou i pro osoby, které mají rády domácí atmosféru na dovolené, na které si sami určíte dobu, ve které zde budete pobývat, kdy budete jíst a kdy půjdete spát. Ubytování v apartmánech lze doporučit všem těm, kteří do městečka Vodice přijíždějí s cílem seznámit se také s bližším okolím města Šibeniku. Rodiny si mohou vybrat mezi několika místy pro jednodenní výlety, a my vám doporučujeme některá z nich. V blízkosti můžete navštívit Národní park Krka, Národní park Kornati nebo Vranské jezero.

Po návratu z výletu zpět do soukromého ubytování Srima apartmánů Adria Mare vám doporučujeme krátký odpočinek, a potom návštěvu nedalekého města Šibeniku. Ale i Srima nabízí zajímavá místa, která stojí za to navštívit. Vzhledem k tomu, že toto místo existovalo již ve středověku, pocházejí četné archeologické pozůstatky z této doby, například kostel Panny Marie Srimské a starokřesťanská bazilika v oblasti Srimska lokva pochází ze 6. století.

Protože je Srima vzdálená od městské vřavy a hemžení, které je obvyklé v turistických místech na pobřeží, nabízí ideální kombinaci letní zábavy a odpočinku. Zatímco v Srimě můžete strávit klidný den na pláži, noční zábavu vyhledejte v nedalekých Vodicích. Vzhledem k tomu, že se místní obyvatelstvo zabývá v první řadě rybářstvím a pěstováním oliv a vinné révy, umožní soukromé ubytování Srima vám a vaší rodině tolik potřebný klid během nočního odpočinku.

 

Vodice jsou ideální pro aktivní rodinnou dovolenou

Při příjezdu do městečka Vodice, atraktivního turistického místa, v jehož blízkosti se nacházejí apartmány Adria Mare, budete nadšeni malebnou krajinou, písečnými plážemi a bohatou turistickou nabídkou, která zahrnuje kulturu, zábavu a bohatou gastronomii. Naše apartmány se nacházejí v Srimě, pouhé tři kilometry vzdálené od Vodic. Ze Srimy do Vodic můžete dojít pěšky podél pláže. Nacházíme se přímo u pobřeží, v klidném zálivu vzdáleném asi 10 kilometrů od města Šibeniku. Vodice jsou oblíbenou destinací turistů, kteří touží po rodinné dovolené v Šibensko-kninské župě, díky plážím, které se měkkým pískem liší od většiny kamenitých a štěrkových chorvatských pláží. Našim hostům, kteří ve Vodicích chtějí strávit aktivní dovolenou, můžeme doporučit několik zajímavých míst k návštěvě a zábavě.

Vodice se pyšní oceněním „turistický květ“, který získaly díky své turistické nabídce. Hosté toužící po historických památkách určitě navštíví kostel Svatého Kříže se starou románskou kropenkou, nebo stejnojmenný farní kostel s charakteristickou zvonicí. V kostele Svatého Kříže se často pořádají výstavy moderního umění, a tak si zde milovníci tohoto směru přijdou na své. Městu dominuje Čorićova věž, v jejímž dvoře se často pořádají kinoprojekce. Ve městě Vodice je ještě jeden zajímavý starý kostel, který můžete navštívit – kostel svatého Ilije Proroka, ve kterém se slouží mše jednou ročně. Kromě kostelů najdete ve Vodicích a okolí několik archeologických nalezišť. Jedno z nich se nachází v Srimě, místě, kde jsou apartmány Adria Mare. Na tomto archeologickém nalezišti uvidíte pozůstatky dvojité baziliky, respektive “kostelů dvojčat” z období raného středověku.

Těm, kteří touží po dobrodružství, Vodice poskytnou nezapomenutelné okamžiky. Tady každý může najít něco pro sebe – od potápění po adrenalinovou jízdu na motorovém člunu, nebo pak o něco klidnější noční plavbu na plachetnici, během které si budete moci užívat při pozorování mořského souostroví. milovníci motocyklů si na své přijdou během června, kdy se ve Vodicích pořádají Moto setkání.

Noční život ve Vodicích je zvláště živý. Kromě nočních klubů a café barů, které jsou vám k dispozici každý večer, můžete jeden večer v roce navštívit také bláznivou a nezapomenutelnou Vodickou slavnost (Vodička fešta). Každý rok 4. srpna město ještě více ožije díky této lidové zábavě, na které si můžete vychutnávat hudbu, jídlo a pití, a na závěr také ohňostroj. Taktéž se každý rok v červnu koná CMC festival, na který přijíždějí chorvatské hudební hvězdy. Kromě veškeré nabídky, kterou Vodice poskytují, mohou hosté domu Adria Mare připravovat své vlastní obědy a večeře v kuchyni pronajatého apartmánu.