W Vodicach i okolicy dostępne są wam liczne sportowe i rekreacyjne aktywności, z których podkreślamy najciekawsze:

Rent a bike ( Wypożyczanie rowerów)

Miasto Vodice i jego okolicę możecie poznać na piechotę, ale dlaczego nie i na rowerze? Firmy z Vodic oferują wypożyczanie rowerów w korzystnych cenach, więc każdy kto pragnie oglądać przyrodę na dwóch kółkach, może łatwo wynająć sportowy rower – na cały dzień lub tylko na parę godzin – jak wam odpowiada.

Rent a boat ( Wypożyczanie łódki)

Jeśli macie pozwolenie na nawigowanie statkiem, w Vodicach możecie wynaląć statek i rozpocząć przygodę żeglugi Adriatykiem, według swojej chęci i planu. Do dyspozycji są wam różne typy statków – od szybkich motorówek , które mkną otwartym morzem, do łodzi przeznaczonych do spokojniejszej i romantycznej żeglugi. Na morskie pojazdy o mocy do 5 koni mechanicznych nie jest wam potrzebne pozwolenie. Jeśli chcecie opalać się na otwartym morzu, wynajmijcie motorówkę z pokładem do opalania na dziobie.

Tenis

Aktywny wypoczynek da najwięcej korzyści waszemu ciału i duchowi, dlatego polecamy, abyście do swojego letniego odpoczynku włączyli i sport. Jeśli lubicie tenis, ucieszy was fakt, że Vodice dysponują trzema terenami tenisowymi, na których możecie wypróbować swój talent, czy też ćwiczyć już istniejące umiejętności. Dwa tereny tenisowe znajdują się na obszarze kompleksu hotelowego Olympia, gdzie możecie wynająć trenera i umówić szkołę tenisa.

Ścieżki kolarskie

Zapaleni kolarze, którzy również na wakacjach nie chcą pominąć jazdy swoim ulubionym pojazdem, mogą wybrać kilka tras do swej jazdy na rowerze. Kolarstwo górskie możecie praktykować na wzgórzu Okit, które roztacza się wokół Vodic. Tam możecie cieszyć się zapachami śródziemnomorskiej przyrody, jadąc pomiędzy zaroślami. A dla trochę łatwiejszej jazdy wybierzcie ścieżki przy wybrzeżu.

Nurkowanie

Poznajcie bogate dno Adriatyku i wybierzcie Vodice jako swoje miejsce do nurkowania. Tu odnajdziecie znane podmorskie archeologiczne pozostałości, tzw. cmentarz statków. W głębi morza bądziecie mieli okazję podziwiać korale, ryby, ostrygi i innych mieszkańców adriatyckiego dna. W Vodicach jest kilka centrów nurkowania, w których możecie otrzymać pozwolenie na nurkowanie i wynająć ekwipunek do nurkowania, a oferują i kursy nurkowania.

Parasailing

Jeśli brakuje wam adrenaliny, w Vodicach bardzo łatwo otrzymacie dozę, jaka jest wam potrzebna. Jeśli do tej pory nie wypróbowaliście tego rodzaju zabawy, wiedzcie, że lot ponad morzem was zachwyci. Możecie „lecieć” w parze lub w trójkę, przez 15 minut lub pół godziny. Poszukajcie usługi parasailingu na Błękitnej plaży w Vodicach.

Jet-ski

Dla niezapomnianych wspomnień z Vodic wybierzcie jet-ski, który umożliwia wam, abyście sami odwiedzili wysepki lub parki narodowe Adriatyku. Rozpocznijcie przygodę sami lub z dwojgiem czy też trojgiem przyjaciół i na parę godzin wynajmijcie motor do dynamicznego pływania po morzu. Dla początkujących w jet-ski możliwe jest szkolenie, ale i jet-ski safari w towarzystwie kierowcy.

Big Game Fishing

Jeśli lubicie połowy dużych ryb, w Vodicach możecie oddać się doświadczeniu wędkowania. Może złowicie rekina, miecznika lub dużego tuńczyka. Ciekawsze od wędkowania z wybrzeża jest to, jakie możecie praktykować ze statku. Na jeden i drugi rodzaj potrzebne jest pozwolenie, które możecie otrzymać w sportowym klubie wędkarskim Mali porat w Vodicach. Jeśli bardziej podoba sią wam łów na małe ryby, wybierzcie mniej wymagający, rekreacyjny połów.

Bungee Jumping

Nieustraszeni turyści, spragnieni szalonej zabawy i wyzwania mogą spróbować bungee jumping na Szybeńskim moście. Zaledwie kilka kilometrów od Vodic czeka na was ekscytujący skok, który może być i nagrany kamerą wideo, jeśli zechcecie. Pokonajcie strach i oddajcie się niezapomnianemu skokowi. Pobijedite strah i prepustite se nezaboravnom skoku.