Ve Vodicích a okolí jsou vám dostupné četné sportovní a rekreační aktivity, ze kterých uvádíme ty nejzajímavější:

Rent a bike

Město Vodice a jeho okolí můžete poznávat pěšky, ale proč ne také na kole? Vodické firmy nabízejí pronájem jízdních kol za výhodné ceny, a tak si každý, kdo touží po prohlídce přírody na dvou kolech, může snadno pronajmout sportovní jízdní kolo – na celý den nebo jen na několik hodin – podle toho, co vám vyhovuje.

Rent a boat

Pokud vlastníte povolení k řízení lodi, můžete si ve Vodicích pronajmout loď a vydat se na dobrodružnou plavbu Jaderským mořem podle svých přání a plánů. K dispozici máte různé typy lodí – od rychlých motorových člunů, které uhánějí po hladině, po čluny pro klidnější nebo romantickou plavbu. K plavidlům s motorem o výkonu do 5 KS nepotřebujete povolení. Pokud se chcete opalovat na otevřeném moři, pronajměte si motorový člun s opalovací plochou na přídi.

Tenis

Aktivní dovolená poskytne největší dobrodiní vašemu tělu i mysli, a proto vám doporučujeme, abyste do svého letního pobytu zahrnuli také sport. Pokud máte rádi tenis, potěší vás skutečnost, že Vodice disponují třemi tenisovými kurty, na kterých můžete vyzkoušet svůj talent nebo trénovat již osvojené dovednosti. Dva tenisové kurty se nacházejí v hotelovém komplexu Olympia, kde si můžete zaplatit trenéra a domluvit si tenisovou školu.

Cyklistické stezky

Vášniví cyklisté, kteří ani při letní dovolené nechtějí vynechat projížďky na svém oblíbeném dopravním prostředku, si mohou vybrat z několika cyklistických tras. Horskou cyklistiku můžete praktikovat na kopci Okit, který obklopuje Vodice. Tam si můžete vychutnávat vůně středomořské přírody při jízdě mezi keři. Pokud chcete trochu lehčí jízdu, vyberte si stezky podél pobřeží.

Potápění

Poznejte bohaté dno Jaderského moře a vyberte si Vodice jako své místo pro potápění. Tady najdete známé podmořské archeologické pozůstatky, takzvaný hřbitov lodí. V podmoří budete mít příležitost obdivovat korály, ryby, ústřice a další obyvatele jadranského dna. Ve Vodicích se nachází několik potápěčských center, ve kterých můžete získat povolení k potápění a pronajmout si potápěčské obleky, a v nabídce jsou též kurzy potápění.

Parasailing

Pokud vám chybí adrenalin, dostanete ve Vodicích velmi snadno dávku, kterou potřebujete. Pokud jste ještě nevyzkoušeli tento druh zábavy, vězte, že letem nad mořem budete nadšeni. “Letět“ můžete v páru nebo v trojici, 15 minut nebo půl hodiny. Vyhledejte služby parasailingu na Modré pláži ve Vodicích.

Jet-ski

Pro nezapomenutelné vzpomínky na Vodice si vyberte jet-ski, který vám umožní, abyste sami navštívili ostrůvky nebo národní parky na Jadranu. Vydejte se na dobrodružství sami nebo se dvěma nebo třemi přáteli a na několik hodin si pronajměte skútr pro dynamickou plavbu po moři. Pro začátečníky na jet-ski je možné zaškolení, a také jet-ski safari v doprovodu řidiče.

Big Game Fishing

Pokud máte rádi lov velkých ryb, můžete ve Vodicích vyzkoušet rybářské zkušenosti. Možná chytíte žraloka, mečouna nebo velkého tuňáka. Zajímavější než rybolov ze břehu je ten, který můžete praktikovat na lodi. K jednomu i druhému typu rybolovu je potřeba povolení, které si můžete obstarat ve sportovním rybolovném klubu Mali porat ve Vodicích. Pokud se vám více líbí lov malých ryb, vyberte si méně náročný rekreační rybolov.

Bungee Jumping

Nebojácní turisté toužící po bláznivé zábavě a výzvách mohou vyzkoušet bungee jumping na Šibenickém mostu. Jen několik kilometrů od Vodic vás čeká vzrušující skok, který může být natočen na videokameru, pokud si to budete přát. Překonejte strach a vykročte k nezapomenutelnému skoku.