Vo Vodiciach a okolí sú Vám dostupné početné športové a rekreačné aktivity, z ktorých vyberáme najzaujímavejšie:

Prenájom bicyklov

Mesto Vodice a jeho okolie môžete spoznať peši, ale prečo nie aj na bicykli? Agentúry vo Vodiciach ponúkajú prenájom bicyklov za výhodné ceny, takže každý, kto túži spoznávať prírodu na dvoch kolesách, môže si jednoducho prenajať športový bicykel – na celý deň alebo iba na niekoľko hodín – ako Vám vyhovuje.

Prenájom lodí

Ak vlastníte povolenie na riadenie lodí, vo Vodiciach si môžete prenajať loď a pustiť sa tak do dobrodružstva plavby Jadranským morom podľa Vašej chuti a plánu. K dispozícii máte rôzne typy plavidiel – od rýchlych gliserov na preháňanie sa na otvorenom mori, po člny na pokojnejšiu romantickú plavbu. Pre plavidlá sily do 5 PS nepotrebujete povolenie. Ak sa chcete opaľovať na otvorenom mori, prenajmite si loď s terasou na prove.

Tenis

Aktívna dovolenka najviac prospieva Vášmu telu aj duchu, preto odporúčame, aby ste do nej zahrnuli aj šport. Ak ste milovníkmi tenisu, budete milo prekvapení, že Vodice majú k dispozícii tri tenisové terény, na ktorých môžete vyskúšať svoj talent alebo trénovať už dosiahnuté schopnosti. Dva tenisové terény sa nachádzajú v rámci hotelového komplexu Olympia, kde si môžete prenajať trénera a dohodnúť školu tenisu.

Cyklistické trasy

Náruživí cyklisti, ktorí ani na dovolenke nechcú vynechať jazdu svojim obľúbeným dopravným prostriedkom, môžu si vybrať z niekoľkých trás. Horskú cyklistiku môžete praktizovať na kopci Okit, ktorý obkolesuje Vodice. Tu si môžete vychutnávať aj vôňu mediteránskej prírody jazdou cez krovie. Na pomalšiu jazdu vyberte si trasu po pobreží.

Potápanie

Spoznajte bohaté dno Jadranského mora a vyberte si Vodice ako svoju lokalitu na potápanie. Tu nájdete známe podmorské archeologické pozostatky, takzvaný cintorín lodí. Pod morom sa môžete kochať množstvom korálov, rýb, ustríc a iných obyvateľov jadranského mora. Vo Vodiciach je niekoľko potápačských centier, v ktorých môžete získať povolenie na potápanie a prenajať si potápačský odev, ponúkajú aj kurzy potápania.

Parasailing

Ak Vám chýba adrenalín, vo Vodiciach rýchlo dostanete dávku, ktorú potrebujete. Ak ste ešte neskúšali tento druh zábavy, vedzte, že let nad morom Vás uchváti. Môžete “letieť” v páre alebo v trojici 15 minút alebo pol hodiny. Vyhľadajte službu parasailingu na Plavej pláži vo Vodiciach.

Jet-ski

Pre nezabudnuteľné spomienky na Vodice, rozhodnite sa pre jet-ski, ktorý Vám umožní, aby ste sami navštívili ostrovčeky alebo národné parky na Jadrane. Vydajte sa na dobrodružstvo sami alebo s dvomi, prípadne tromi priateľmi a na niekoľko hodín si prenajmite vodný skúter na dynamickú plavbu morom. Pre začiatočníkov sú možné inštrukcie, ale aj jet-ski safari v sprievode vodiča.

Veľký rybolov

Ak máte radi rybolov, vo Vodiciach si môžete vyskúšať lov veľkých rýb. Možno ulovíte žraloka, mečúňa alebo veľkého tuniaka. Oveľa zaujímavejší ako rybolov z brehu, je ten, ktorý môžete vykonávať na lodi. Pre jeden aj druhý je potrebné povolenie, ktoré môžete získať v športovom rybárskom klube Mali porat vo Vodiciach. Ak ale viac preferujete lov malých rýb, vyberte si menej náročný rekreačný rybolov.

Bungee Jumping

Odvážni turisti, ktorí túžia po bláznivej zábave a výzvach, môžu vyskúšať bungee jumping na šibenickom moste. Len pár kilometrov od Vodíc Vás čaká vzrušujúci skok, ktorý môže byť zaznamenaný s videokamerou, ak to budete chcieť. Prekonajte strach a užite si nezabudnuteľný skok.